Magyar népmese napja, 2020

2021.06.09
Benedek Elek születésnapján ismét megemlékeztünk a meseíróról.

nepmese-napja.jpg

Egyszer volt, hol nem volt, túl az Üveghegyen is túl, de itt a Szűcsben biztosan, egy napra a magyar népmeséké volt a főszerep. Eljöttek hozzánk, velünk voltak, varázsoltak és próbáztattak bennünket. S nekünk adták mindazt, amit csak a mese világa tud igazán megteremteni számunkra. A hitet. Hogy bármi nehézség is adódik az életben, ha tiszta szívvel állunk elébe, megbirkózhatunk akár a hétfejű sárkánnyal, vasorrú bábával is. És a jó, az igaz mindig győz.

Idén másodjára tartottuk meg iskolánkban a Magyar Népmese Napját, Benedek Elek születése napján, szeptember 30-án.

A felsős mesemondók felkerekedtek és betérve egy-egy alsós osztályba, varázsoltak. Felelevenedtek a már-már feledésbe merült népmesék is. Kicsik s nagyok együtt élték át így a mesék varázsát.

Köszönjük kedves nagy diákok, hogy közvetítői voltatok értékeinknek!

És köszönet a két szervező tanárnőnek, Juhász Katalinnak és Libényi Klárának.

Besencziné Rozsnyay Adrienn