Hitoktatás

Iskolánkban az evangélikus, a katolikus és a református egyház hitoktatói tartanak hit- és erkölcstanoktatást. A hittanórák az etika tantárgy óráival egyidőben vannak. Felekezetet választani és a hitoktatásra beiratkozáskor lehet jelentkezni, illetve minden tanévben május 20-ig írásban jelezhetik a szülők, ha váltani szeretnének azon, hogy gyermekük etika vagy hit- és erkölcstanoktatásra járjon.

Hit- és erkölcstanoktatás

Felhívom a figyelmüket, amennyiben a következő tanévre vonatkozóan változtatni szeretnének azon, hogy gyermekük etika vagy hit- és erkölcstanoktatásra járjon, május 20-ig van lehetőségük azt írásban kérni. Az ehhez szükséges nyilatkozat nyomtatványt az iskola honlapjáról tölthetik le.

A nyomtatványt értelemszerűen kitöltve és aláírva legkésőbb május 20-ig juttassák el az osztályfőnöknek.
Aki nem szeretne változtatni, nincs teendője. Gyermeke a következő tanévben is marad abban az oktatásban, amiben ebben a tanévben részesült.

Budapest, 2024. március 05.

Lévai András

AZ EGYHÁZAK TÁJÉKOZTATÓI

1. Az evangélikus egyház tájékoztatója innen tölthető le.

2. A katolikus egyház tájékoztatóját ezen a linken elérhető oldalon találják: https://admin.ebphitoktatas.hu/katolikushittan

Az oldalon minden fontos információt megtalálhatnak. Egy ablakban kiválaszthatják az iskolánkat is, ahol a nálunk működő katolikus csoportok oktatóit is megismerhetik.

3. A református egyház képviselője az alábbiak megjelentetését kérte:

Kedves Szülők!

Szeretettel várjuk gyermeküket a református hittanórákra!
Fontos tudnivalók:
- a hittan nem kötött a felekezeti vagy vallási hovatartozáshoz, tehát nem feltétele a templomba járás;
- játékosan, zenésen, szemléletesen tartjuk az órákat;
- a tananyag magját a bibliai történetek alkotják;
- a gyermekeket időről időre meghívjuk a templomunkba karácsonyi ünnepségre, táborokba, stb. (Ezeken a részvétel nem kötelező!);
- fontos számunkra a hitoktatók személyisége - ezért rendszeres szupervíziót, kísérést kapnak.

Az alábbi linken hitoktatóink videós bemutatkozását láthatják:

Református hittan bemutatkozás 2022-2023 tanév.mp4

Kérdéseiket, felvetéseiket az alábbi elérhetőségeken szívesen fogadjuk:
refkap.info@gmail.com
Zámbóné Ivanics Hajnalka: 06-30-406-5404
Gyermekeik nevelésére Isten áldását kívánva:
a Káposztásmegyeri Református Gyülekezet

Tudnivalók a beiratkozóknak

A beiratkozáskor nyilatkozniuk kell, hogy szeptembertől etikaoktatást vagy hit- és erkölcstanoktatást kérnek gyermeküknek. Az etikaoktatás vagy hit- és erkölcstanoktatás kötelező. Az etikaoktatást az iskola tanítói, a hit- és erkölcstanoktatástkülönböző egyházi gyülekezetek hitoktatói tartják. Nyilatkozat letölthető innen vagy a "Dokumentumok" menüből.

A hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatos adatkezelésről szóló nyilatkozatot itt olvashatják, illetve tölthetik le.

Iskolánknak a katolikus, a református, az evangélikus egyház jelezte, hogy hitoktatást tartanának.

Tananyagok, tartalmak, tankönyvek

A református hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatos tartalmak és követelmények évfolyami bontásban az alábbi linkeken érhetők el.

alsós évfolyam felsős évfolyam
1. évfolyam 5. évfolyam