Bokréta, 2024

2024.07.14
Június 4-én az Újpesti Rendezvénytérben bemutatott Bokréta gála az utóbbi idők talán legsikeresebb összeállítása volt. A gála után sokan mondtak köszönetet és fejezték ki tetszésüket, elismerésüket a jól sikerült műsorért. Ezzel a régi szép hagyományukkal immár háromévtizede kedveskedünk a szülőknek, nagyszülőknek...

Bokréta gálaműsor az UP-Rendezvénytér színpadán

A Bokréta a mi iskolánk legnagyobbszabású kultúrális műsora. Ha lehet, akkor minden tanévben a tanév vége előtt megrendezzük. Az előadás előtt hónapokkal elkezdődik mind a szervezés, mind a műsorszámokra való felkészülés. Minden alkalommal nagy izgalommal készülnek rá a gyerekek, a pedagógusok, de még a szülők is!

Ebben a műsorban mindenki a legjobbat nyújtja, ez mindenki számára igazi kihívás. Akik elhatározzák a részvételt - legyen az gyermek vagy felnőtt - komolyan veszik a felkészülést. Átgondolt forgatókönyvvel, sok gyakorlással készülnek a leglátványosabb, a legszórakoztatóbb produkciót bemutatni. A gyerekek a pedagógusok irányításával heteken át csiszolgatják a műsorszámokat, míg a szülők a jelmezek, az eszközök biztosításában jeleskednek. Az együttműködés a közösségformálás egyik legjobb formája; a siker ugyanúgy a gyerekeké, mint a pedagógusoké és a szülőké. Ennek a buzgó igyekezetnek és szorgalomnak köszönhetően a Bokréta színvonala mindig garantált. Az idei talán az eddigi Bokréták egyik legszínvonalasabb műsora volt.

Érdeklődésben az idén sem volt hiány. Oly gazdag volt a repertoár, hogy két különböző struktúrájú és tartalmú felvonást szervezhetett Budai Blanka, a Bokréta főrendezője. Neki sem volt könnyű dolga a műsorszámok sorrendjének összeállításában, hiszen kétszer kellett megtöltenie az UP-Rendezvénytér közel 500 fős nézőterét. Ügyesen oldotta meg a feladatot, mert mindét felvonást teltház előtt mutatták be a szereplők, felejthetetlen élményt nyújtva a kedves szülőknek és nagyszülőknek.

A műsort két kiváló nyolcadikos tanítványunk felváltva konferálta. Papp Ilonka (Lonka) több versmondó és szavalóverseny előkelő helyezettje és Patai Sándor az egyik legszebben beszélő tanítványunk emlékezetes szépséggel használta anyanyelvünket a műsorszámok felkonferálásakor.

Műsor

Műsorszám Előadók, szereplők Felkészítő
1. Modern tánc I. Perna Viktória Petra,
Kádár Kristóf Gergő
2. Minótaurosz története 5.a osztály Kovács Tas János
3. Kacsatánc 1.a osztály Besencziné Rozsnyay Adrienn és Spingár-Nádházi Petra
4. Mozi élmény (jelenet) 8.b osztály Budai Blanka
5. Léggömbös tánc 3.a osztály Alexi Ferencné és Révászné Lászlóffy Szilvia
6. Kire ütött ez a gyerek? (jelenet) 4.c osztály Ress Józsefné
7. Modern tánc II.

Nagy Nerina és
Perna Viktória Petra

Nagy Nerina és Kádár Kristóf Gergő
8. Sün Balázs (jelenet) 1.b osztály Jurca Anita és Kozma Anikó
9. Varró Dániel: Miért üres a postaláda? (szavalat) Mikós Tamás (8.b)
10. Ritmikus gimnasztika (gyakorlat) 1.a osztály Forgóné Vasvári Ildikó
11. Mindannyian mások vagyunk (jelelős jelenet) 4.a osztály Herceg-Mbonu Natália és Séley Gabriella
12. Dzsida Jenő: Én hívlak élni (szavalat) Deim Lili (5.c)
13. Lányok tánca (8.a) 8.a osztály (lányok) Kádár Kristóf Gergő
14. Grease (táncos jelenet) 8.b osztály Forgóné Vasvári Ildikó
15. Boomwhacker bemutató 4.b osztály Budai Blanka
16. Wass Albert: Üzenet haza (szavalat) Papp Ilonka (8.b)
17. Mi lesz a menzán? (Padlás parafrázis, jelenet) 1.c osztály Sulyok-Rozgonyi Emőke és Vékás-Kovács Petra
18. Téli tücsök (jelenet) 3.c osztály Prófuszné Horváth Mónika és Nagy Dóra
Illusztrációk: Füstöe Rebeka (3.c)
19. Banyatánc 3.b osztály Fürtös Alexandra és Szántóné Szalai Szilvia
20. Elég a nyuszi létből (jelenet) 2.b osztály Fodorné Branstädter Ágnes és Konrád Eszter
21. Pinokkió (táncos jelenet) 2.a osztály Johanné Salánki Gabriella és Sebestyén Regina
22. Barbie-tánc (táncos jelenet) 7.c osztály Soósné Fodor Tünde
23. Flinstone-család, kőkorszaki szakik tánca (táncos jelenet) 2.c osztály  Bartucz-Baranyai Éva és Frank Andrea
24. Búcsútánc 8.c osztály  Vígh Dorottya (volt tanítvány)
25. Hogyan hálálhatnánk meg? (Elköszönés a iskola igazgatójától) 4.b osztály, tanárok, tanítók és szülők Budai Blanka

Nagyszerűen sikerült az est. A gála után hazafelé menet sokan mondtak köszönetet és fejezték ki tetszésüket, elismerésüket a jól sikerült műsorért. Megható és meglepő élmény volt számomra az utolsó műsorszám, amiben a gyerekek, kollégáim és a szülők megköszönték iskolavezetői munkámat. Valóban emlékezetes este volt!

Köszönettel tartozunk a felkészítő tanároknak, a szereplő gyerekeknek, a segítő pedagógusoknak, a támogató szülőknek, de leginkább (és elsősorban) Budai Blanka tanítónak, aki fárdhatatlan lelkesedéssel, hozzáértéssel szervezte-rendezte meg a Bokréta gálát. Szép munka volt! Gratulálunk!

Külön köszönettel tartozunk Újpest Önkormányzatának, amiért az UP-Rendezvénytér színpadát és létesítményét térítésmentesen biztosították az műsorhoz.

Köszönjük az Észak-Budapesti Tankerületi Központnak, hogy Benke "Joe" személyében kiváló operatőrt biztosított a műsor minőségi megörökítéséhez és szerkesztéséhez.

Köszönjük Kiss Beatrix tanárnőnek a művészi grafikai megjelenítést a meghívón és a vetített hátérképeken, ahogyan köszönettel tartozunk Csereklye Sándor szülőnek a meghívók minőségi nyomdai kivitelezéséért.

A Bokréta gáláról készült felvételt ide kattintva nézhetik meg.

Hálás köszönettel,
Lévai András, igazgató