MaTalent3, 2018

2021.06.08
Az Oktatási Hivatal a MaTalent3 elnevezésű online tehetségazonosító módszert és eszköztárt – a Nemzeti Tehetség Program támogatásával – a negyedik évfolyamos tanulók számára dolgozta ki a matematikai tehetségígéretek kiválasztására. Iskolánk már tavaly is részt vett 15 negyedikes tanulóval ezen a mérésen.

matalent.png

Iskolánk már tavaly is részt vett 15 negyedikes tanulóval ezen a mérésen. A 15 főből 1 tanulónk kiemelkedően magas, úgynevezett "átütő" eredményt ért el, 3 fő kiemelkedően szerepelt és 4 fő komoly tehetségígértenek bizonyult.

Az idei mérésen mindhárom hegyedik osztály matematikai tehetségígéretei résztvesznek a mérésen. A március 12-13-ára szervezett online mérésre 60 perc áll a tanulók rendelkezésére. Negyedórás előkészület után 45 perc áll a tanulók rendelkezésére a feladatok megoldására.

A kiválasztott tanulók a szülők beleegyező nyilatkozatával vesznek részt a mérésben.

A mérés tapasztalatairól készült hivatalos beszámolót itt olvashatják el.

matematika-pecs.jpg