Olimpiai bajnok az iskolában

2024.09.30
Lassan iskola hagyománnyá érik az a programsorozat, amit a Magyar Diáksport Napján szerveznek a pedagógusok. Szeptember 27-én, pénteken a Magyar Diáksport Napján több izgalmas esemény is volt. Reggel Gorzó Kinga tartott egy napindító vidám 20 perces zenés bemelegítőt az udvaron. Voltak csoportok, akik kerületi sporteseményeken vettek részt. Majd a nap zárásaként Rasovszky Kristóf, a nyíltvízi úszás párizsi olimpiai bajnoka tartott élménybeszámolót a tornateremben az olimpiai szerepléséről. A nap programját Bartucz-Baranyai Éva tanítónő szervezte.

Magyar Diáksport Napja

Szeptember 27-én, pénteken eseménydús napot zárt iskolánk.
A Magyar Diáksport napja alkalmából 8 órakor már együtt mozogtak kicsik és nagyok, iskolánk összes tanulója az udvaron Gorzó Kinga  zumba oktató jóvoltából.

A nap viszont közel sem ért véget, hiszen egy olimpikon látogatott el hozzánk kora délután. Rasovszky Kristóf olimpiai úszó, aki az idei párizsi olimpián aranyérmet szerzett nyílt vízi úszásban 10 km-en. Együtt megnéztük győztes úszását, majd a 3.c-s lányok egy olimpiai tánccal kápráztattak el bennünket.

Kristóf mesélt, hogy hol nőtt fel, hogyan került az uszodába és milyen út vezetett onnan a dobogó legfelső fokáig!
A beszélgetés további része úgy zajlott, hogy a gyerekek kérdéseket tettek fel neki, amire ő válaszolt. Rengeteg okos és érdekes kérdést fogalmaztak meg a gyerekek. Az érdekes és átgondolt kérdések "komoly" próbára tették a bajnokot. Elgondolkodtató mondatai, kitartó szorgalma példaként szolgáltak. Jelenléte és az elmondottak inspiratívak voltak. Bizonyára sok kisgyerek fejében megfordult a gondolat, miért is érdemes rendszeresen sportolni.

A legvégén autogramot kérhettek a gyerekek és fotózkodásra is volt lehetőség. Vendégünk bajnokhoz méltó kitartással állta a "sarat"; majd egy órán keresztül írogatta alá nevét a róla készült képre. Közben mosolygósan állt a gyerekek mellé  a megszámlálhatatlan szelfihez.
Kristóf személyisége elvarázsolt mindenkit, alázata az úszás iránt igazán példaértékű lehet mindenki számára. Hálásak vagyunk, hogy jelenlétével megtisztelte iskolánkat.

Bartucz-Baranyai Éva, tanító

A Magyar Diáksport Napja eseményeiről Budai Blanka tanító kollégánk készített képes összeállítást.
A videót ide kattintva lehet megnézni.

Rasovszky Kristóf élménybeszámolóján készült képeket a Fotóalbumban tekinthetitek meg.